Růže

Výsadba:  Běžná zahradní půda, středně těžká, nejlépe hlinitopísčitá až hlinitá živná. Těžké, jílovité půdy vylehčíme přidáním kvalitního kompostu a písku. Milují plné slunce, nikoli však úpal, kde květy příliš rychle odkvétají a v extrémním případě jsou popáleny od slunce. Ve stínu nekvetou.

Zálivka: Po výsadbě růže zaléváme dle povětrnostních podmínek, poté co rostlina dostatečně zakoření tj. asi po 3 měsících, zálivka, za standardních povětrnostních podmínek již není nutná, rostliny si vystačí se závlahou deštěm, neplatí to za parného suchého léta, tam je potřeba pravidelně zalívat.

Hnojení: Hnojíme 2 x až 3x ročně, vždy na jaře, během kvetení a na podzim. Používáme buď univerzální hnojivo jako NPK či hnojiva přímo určená pro růže.

Střih a příprava na zimu:  Na podzim růže chráníme přihrnutím zeminy kolem keřů do výšky 20-30 cm, obvykle koncem října až začátkem listopadu. Na jaře, na přelomu března a dubna provedeme udržovací řez, odstraníme všechny slabé a poškozené výhony a všechny silné výhony zkrátíme na 2 až 4 očka